Cool

‘Ballë për ballë me vdekjen’: Si i shpëton ky njeri kafshimit të gjarprit më helmues në botë

07/29/2020 08:13
nga:N S

Një person ka filmuar vetën në një situatë të cilën nuk do donte të ishte askush.

Personi në fjalë është incizuar nga një mik i tij teksa po i rrezikohej jeta nga një gjarpër me zile. Specia në fjalë ia përshkon edhe trupin, por përkundër kësaj, i rrezikuari shfaq gjakftohtësi të madhe, shkruan lajmi.net.

Videoja është ngarkuar nga ‘Daily Mail’ në faqen e tyre zyrtare të videove në Facebook, e cila ka marrë qindra reagime. Disa prej komentuesve e kanë përshkruar eksperiencën si “skizofrenike”.

Gjarprinjtë me zile shquhen të jenë një ndër speciet më helmuese të vargut zinxhiror të grupit të kafshëve që lëvizin zvarrë. Habitati i tyre i preferuar është rëra, por disa prej tyre gjenden edhe nëpër male.

Përkundër distancës shumë të afërt të zvarranikut me njeriun, ky i fundit arrin ta shmangë atë dhe të vrapojë nga ai, gjersa ky i fundit nuk e sheh më si prenë e tij.

Për ta parë ngjarjen të plotë, ndiqeni videon e mëposhtme.

 

blob:https://www.facebook.com/4ed8b30c-b905-4b0f-afd6-3c7c442042d6

06/04/2018 08:53

Policia qëllon një person në Berlin, planifikonte sulm në katedrale