Lajme

Avokati i Azem Sylës kritikon Qeverinë Haradinaj

03/12/2018 16:08
nga:Q F

Besnik Berisha, avokati i Azem Sylës, dhe ish këshilltari i Isa Mustafës kur ky ishte kryeministër, ka dhëne kritika për qeverisjen e Ramush Haradinajt.

Ai ka ironizuar me promovimin që Haradinaj i ka bërë Qeverisë së tij si Qeveri e vendimeve të mëdha Berisha i ka përmendur izolimin dhe grevat e vazhdueshme që po ndodhin në arsim si “suksese” të Qeverisë Haradinaj.

“Te izoluar nga jashtë, e te bllokuar me greva nga brenda… Ky është sot shteti jone dhe suksesi i Qeverise se vendimeve te “mëdha” ka shkruar Berisha./GazetaBlic/

10/13/2018 12:46

Përderisa Kadri Veseli po flet për minimizim të Qeverisë Haradinaj, asaj iu shtua edhe një zëvendësministër!