Sporti

Ateltico Madrid pas Lemar e zyrtarizon edhe një super lojtar të Monacos

06/14/2018 16:58
nga:Y.K

Pasi arriti të transferoi mesfushorin me tipare sulmuese Thomas Lamar, skuadra nga kryeqyteti i Spanjës i ka marrë edhe një lojtar skuadrës franceze Monaco

Është mbrojtësi i majtë Sidibe ai i cili ka vendosur t`i bashkohet skuadrës nënkampione të Spanjës, shkruan Gazeta Blic

Sidibe i ka kushtuar skuadrës spanjolle 30 milionë euro dhe do të nënshkruaj kontratë 4 vjeçare.

Francezi është pjesë e kombëtares së tij në kampionatin botëror “Russia 2018”./Gazeta Blic

19 Djibril SIDIBE (mon) – DECEPTION

01/22/2019 09:33

SHGSK merr pjesë në Kongresin e 82-të të AIPS në Zvicër