Asnjë minutë e vetme për Shaqirin, notat e lojtarëve: Salzburg – Liverpool

12/10/2019 21:07
nga:M K

U desh xhiroja e fundit për t’u konfirmuar emrat e skuadrave të kualifikuara nga grupi E, aty ku tashmë bënte pjesë edhe kampioni aktual i garës më të madhe për klube në kontinentin e vjetër.

Liverpooli shënoi fitore të pastër 0-2 ndaj Salzburgut austriak, në ndeshjen ku edhe barazimi ia siguronte kalimin në raundin tjetër, shkruan GazetaBlic.

Mane në të 57’tën e Salah një minutë më vonë nga “këndi i vdekur”, mjaftuan që tekniku gjerman, Jurgen Klopp ta përfundojë me sukses misionin “faza e grupeve”.

“The Reds” shkojnë tutje si kryesues, ndërsa në 1/8-ën pritet të kenë kundërshtarë më të lehtë.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “whoscored” ka dalë me notat e futbollistëve, e të cilat edhe mund t’i shihni më poshtë: