Cult

Artisti kosovar që realizoi mozaikun e Dua Lipës merr vëmendjen nga “The Guardian”

07/30/2020 16:23
nga:L I

Artisti Alkent Pozhegu së fundmi ka realizuar mozaikë artistën me famë botërore, Dua Lipa, shkruan GazetaBlic.

E kjo punë e tij ka marrë edhe vëmendjen e medias prestigjioze “The Guardian”.

“The Guardian” ka publikuar disa nga fotografitë më të mira, e që në mesin e tyre ndodhet edhe puna e Alkent Pozhegut.

“Artisti Alkent Pozhegu punon në prekjet e fundit të një mozaiku të bërë me kokrra dhe fara që përshkruan Dua Lipën, një yll pop britanik me prejardhje kosovare”, është përshkrimi i bërë për fotografinë e tij.

/GazetaBlic