Sporti

Arsenal – Rennes, kjo është nota e Granit Xhakës

03/14/2019 23:19
nga:Lorik J

Skuadra e Arsenalit ka përmbysur rezultatin ndaj Rennesit – pasi ka mposhtur ekipin francez me rezultatin 3-0.

Aubameyang realizoi dy gola dhe Niles një për skuadrën e Emery.

Arsenal u kualifikua në çerekfinale falë rezultatit të përgjithshëm 4-3.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Aubameyang, i cili u vlerësua me notën 8.5, kurse mesfushori Granit Xhaka u vlerësua me notën 7.5.

Ja notat e të gjithë lojtarëve: