Lajme

Arrestohen katër persona për vjedhjen e 450 fletëvotimeve në Runik

11/01/2019 20:56
nga:Gazeta Blic

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona me inicialet A.Sh., A.Ç., D.D dhe A.Ç., të cilët dyshohen se kanë kryer veprat penale, “Asgjësimi i dokumenteve të votimit” dhe “Dhënia ose marrja e ryshfetit në lidhje me votimin” në lidhje me vendvotimin 2114B/01R, në fshatin Runik të Skenderajt.

Sipas njoftimit të Prokurorisë, i arrestuari me inicialet A.Sh., kryesues i vendvotimit, dyshohet se ka kryer dy vepra penale “Asgjësimi i dokumenteve të votimit” dhe “Dhënia ose marrja e ryshfetit në lidhje me votimin”, transmeton Koha.net.

“Ndërkaq, të arrestuarit tjerë me inicialet A.Ç., vëzhgues, D.D., qytetar dhe A.Ç., anëtar i një subjekti politik, dyshohen se kanë kryer veprën penale “Asgjësimi i dokumenteve të votimit” nga neni 217 i KPRK-së. Prokurori i Shtetit për katër të arrestuarit do të kërkoi caktimin e masës së paraburgimit”, thuhet tutje në njoftim.

05/02/2020 00:35

Zyberaj: Alarmante dhe e frikshme deklarata e Sceçlës që mund të arrestohet Pacolli, nëse shkon në Kuvend gjatë gazë së karantinimit”