Lajme

Arrestimet nga Gjykata Speciale, kjo është përgjigja e Kadri Veselit

09/29/2020 12:38
nga:F K

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka mbajtur një konferncë për medie sot, ku edhe është pyetur për arrestimet e kryera ditë më parë nga Gjykata Speciale, raporton GazetaBlic.

“Kam folur çdo herë, por këtë herë nuk kam koment”, ka thënë Veseli.

Ish-kryeparlamentari ka kritikuar edhe qeverinë Hoti, derisa ka thënë se e njëjta po vazhdon të mos i ketë numrat për miratimin e politikave të veta.

“Qeverisje që është duke u munduar të bëjë diçka por nuk po bën asgjë, po kalojnë seancat e nuk ka numra, tenton te kalojë diçka e nuk është i përgatitur, e sheh sa është kjo qeverisje e lodhët dhe e papërgjegjshme”, tha Veseli./GazetaBlic

PDK konferencë për media

Publiée par GazetaBlic sur Mardi 29 septembre 2020

Isa Mustafa ia hoqi vijat e kuqe PDK-së: Vjen kundërpërgjigja e Kadri Veselit

09/17/2020 21:27

Veseli kujton Xhavit Hazirin: Shpirti i tij atdhetar nuk do të zhduket as nështrohet