Sporti

Argjentinë – Nigeri, macja parashikoni fituesin

06/26/2018 13:23
nga:Lorik J

Kombëtarja e Argjentinës sonte do të takohet me Nigerinë me fillim nga ora 20:00, në kuadër të ndeshjes së fundit të grupit D.

Argjentina duhet të mposht Nigerinë dhe të shpresojë në fitoren e Kroacisë ndaj Islandën për të shkuar në raundin tjetër të Kupës së Botës, shkruan GazetaBlic

Macja e Botërorit, Achiles ka parashikuar fituesin e takimit Argjentinë – Nigeri.

Sipas Achiles, Nigeria do ta fitojë këtë në këtë ndeshje dhe Argjentina do të përshëndetet nga ky kampionat.

Achiles ka parashikuar se Rusia do të mposhte Arabinë Saudite, parashikoi fitoren e Iranit kundër Marokut dhe gjithashtu besoi me fitoren e Brazilit kundër Kosta Rikës.

Deri më tani macja e Botërorit nuk ka gabuar në asnjë parashikim./GazetaBlic/