Sporti

Argjentina – Nigeria përfundon me këtë rezultat turpërues për kombëtaren e Messit

11/14/2017 19:36
nga:Y.K

Nigeria ka arritur ta mposhtë Argjentinën me rezultat 4-2 në ndeshjen miqësore që e kanë luajtur këto dy skuadra sonte Krasnodar të Rusisë.

Skuadra e trajnerit Sampaoli edhe pse ishte në epërsi prej dy golave nuk arriti ta mbajë rezultatin dhe skuadra e Nigerisë fitoi ndeshjen në fund 4-2, shkruan Gazeta Blic

Për Argjentinën golat i shënuan Ever Banega dhe Sergio Aguero, ndërkohë golat e fitores për Nigerinë i shënuan Iwobi dy herë, Ihanoacho dhe Idowu nga një herë.

Në këtë ndeshje nuk ishte pushuar nga strategu argjentinas lojtari më i mirë i kësaj skuadre Leo Messi./Gazetablic.com