Lajme

Arbeni Ahmeti- kryeministrit, ministrave dhe opozitës: Beteja e vërtetë është në Malishevë, e jo në Parlament

04/06/2020 21:13
nga:Gazeta Blic

Analisti politik, Arben Ahmeti ka reaguar pas rasteve të shumta që kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Ai ka shkruar në Facebook se për politikanët, beteja e vërtetë do të duhej të ishte Malisheva, e jo Kuvendi i Kosovës, raporton Gazeta Blic.

Reagimi i plotë:

Beteja e vertete keto dite nuk eshte ne veri e parlament, por ne Malisheve.

Kryeminister, ministra, opozitare, FSK dhe cdo gje qe kemi do te duhej te ishte keto dite ne Malisheve.

Por per me qendru e me u marr me Malisheven edhe eshte veshtire e edhe nuk ka vota.
Andaj keta merren me veriun.

Pyetje publike kryeministrit: Cilen komune te prekur e ke vizituar? Me cilin nga kryetaret e ketyre komunave je takuar?

Nga 20 të infektuarit, 15 janë nga Banja e Malishevës, 5 tjerët janë nga këto komuna