Geek

Apple zhvillon sistemin e ri të senzorit 3D për iPhone 2019

11/15/2017 18:34
nga:M H

Bloomberg sot njoftoi se Apple po punon në sistemin e ri të senzorit 3D për modelet e reja iPhone 2019, i cili do të funksionojë ndryshe në raport me sistemin TrueDepth, të cilin aktualisht iPhone X po e përdorë për funksionin Face ID.

Senzori i ri në kamerën e pasme bazohet në algoritmin, i cili mat kohën e cila i nevojitet laserit për të arritur deri te objekti dhe të kthehet mbrapshtë, njësoj si te radari, transmeton KosovaPress.

09/17/2018 21:15

Apple sapo ka lëshuar versionin iOS12 – e bënë iPhone-in tuaj më të shpejtë se kurrë më parë