Lajme

Apostolova shkon në selinë e LDK-së

01/22/2020 13:33
nga:B. D

Shefja e BE-së, Natalyia Apostolova, është duke qëndruar në selinë e LDK-së.

Vizita të tilla LDK ka pasur të shumta këto ditë nga ambasadorët që punojnë në Kosovë, e që kërkesa e tyre ka qenë që sa më parë VV dhe LDK të punojnë në mënyrë që të formohen institucionet e reja.

02/15/2020 15:12

Visar Ymeri: Flet për marrëveshjen me Serbinë, ‘ankohet’ në LDK-në që po e anashkalon Albin Kurtin