Lajme

Anton Quni tregon se si votoi për koalicionin LDK-AAK-Nisma

04/19/2020 21:31
nga:Gazeta Blic

Ministri në detyrë i FAK-së, Anton Quni ka folur për koalicionin e ri që do të bëjë LDK me AAK dhe Nisma në rast se VV nuk arrinë ta formojë Qeverinë.

Ai ka treguar se si anëtar i Këshillit të Përgjithshëm nuk e ka votuar koalicionin LDK-AAK- Nisma, raporton Gazeta Blic.

Javën e kaluar KP i LDK-së me mbi 100 vota për, 6 kundër ka votuar për një koalicion me partinë e Haradinajt e Limajt.

Kundër siç ka raportuar Gazeta Blic ka votuar Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli, Ardian Shala, Fatmir Rexhepi, Faton Peci.

Nga minuta 22 mund ta ndiqni deklaratën e Qunit:

Hashim Thaçi paralajmëroi formimin e shpejtë të Qeverisë së re, ky është paralajmërimi nga Vetëvendosje

05/28/2020 10:33

Deputeti i AAK-së: Ftoj aktivistët dhe mbështetësit e VV-së të mos përkrahin ide që çojnë në vëllavrasje