Sporti

Anthony Joshua: Sporti ma ndryshoi jetën, pritet që ta ndryshojë edhe më shumë

06/12/2019 17:31
nga:M K

Edhe pse i humbi tri titujt nga dueli i fundit ndaj Andy Ruiz, ai vazhdon të mbetet njëri nga sportistët më të suksesshëm në boks.

Fjala është për Anthony Joshua, i cili po përgatitet maksimalisht për revanshin eventual ndaj meksikanit, revansh ky i cili nuk është zyrtarizuar ende, shkruan GazetaBlic.

Bokseri britanik, që ka regjistruar vetëm një humbje dhe atë pas 27-të fitoreve.

Joshua, ka shfrytëzuar rrjetin social “Facebook” për të postuar një foto, e ku ka treguar se sporti i’a ka ndryshuar jetën, derisa sipas tij këtë pritet ta bëjë edhe më tutje.

/GazetaBlic/

08/24/2019 13:45

FBK-ja e konfirmon: Mulaomerovic s’do të jetë më trajner i Kosovës