Sporti

Anglia po i jep ‘leksion’ Spanjës, mbyllet edhe pjesa e parë në duelin Islandë-Zvicër

10/15/2018 21:37
nga:M K

Kanë përfunduar para pak çastesh pjesët e para në duelet Islandë-Zvicër dhe Spanjë-Angli.

Takimi i parë që po luhet në Islandë është mbyllur 0-0, kurse në Iberik, Anglia po i jep leksion Spanjës, shkruan GazetaBlic.

Për mysafirët realizoi dy herë Sterling, derisa një herë shënoi edhe Marcus Rashford.

Si duket Luis Enrique ende nuk po arrin t’a merr komplet në dorë situatën te ‘Stuhia e Kuqe’, ose ndoshta nuk po i kushtojnë shumë rëndësi këtij kompeticioni.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në fraksionin e dytë, kurse ne do t’iu raportojmë për ç’do ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

11/17/2019 16:43

Formacionet zyrtare: Kosovë – Angli