Lajme

Anëtari i PDK-së: Albin Kurti është i mirë vetëm për opozitë

02/05/2020 10:26
nga:N.K

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren, Shaqir Totaj, ka komentuar deklaratën e djeshme të kryeministrit Kurti, i cili u tha ministrave se duhet të rrinë më shumë në terren se sa në kolltuke.

Totaj këtë deklaratë po e vlerëson j otë mencurë, ndërsa Kurtin e cilëson si një njeri që di vetëm të bëjë opozitë dhe të krikikojë pa argumente.

Shkrimi i plotë:

Kryeministri Kurti dje ju drejtua ministrave:

Nuk do të rrijmë në zyre ulur në fotelja dhe të komandojmë, por do të zbresim poshte do të shkojmë në bazë tek qytetarët.

– Ministri i shëndetësisë do të shkoj në spitale tek mjekët e pacientët.

– Ministri i bujqësisë tek fermerët nëpër ara.

– Ministrja e arsimit nëpër shkolla etj…

Kryeministri z. Kurti duket se nuk e ka fare idenë se cilat janë detyrat dhe përshkrimi i punës së një ministri.

Nese ministrat mirren me “micro management” kush do te kryej punen e tyre ?

Me gjasë e vetmja gjë që din të bëj z, Kurti është të jetë opozitë e të kritikoj dhe ate shum shpesh pa argumente.

Kryeministri Kurti dje ju drejtua ministrave:Nuk do të rrijmë në zyre ulur në fotelja dhe të komandojmë, por do të…

Publiée par Shaqir Totaj sur Mercredi 5 février 2020

09/27/2020 20:41

Kastrati: Albin Kurti ishte i pa interesuar ta ndërmarrë aksionin në Karaçevë, e përgëzoj Hotin