Sporti

Andrea Pirlo tregon shkaktarin e dështimit të tranferimit të tij tek Real Madridi

11/08/2017 14:45
nga:E.A

Pas pensionimit nga futbolli aktiv Andrea Pirlo ka folur për ëndërrat e tij që i kishte si futbollist.

‘IL Maestro’ ka shkruar autobiografinë e tanimë ish futbollistit me titullin: ”Mendo, pastaj luaj’, ku ka cekur edhe disa fjalë për transferimin që Pirlo e kishte pothuajse të përfunduar në Real Madrid, klubin më madhështorë në botë.

Italiani në një intervistë ka zbuluar se ishte  drejtori sportiv i Milanit ,Galliani ai i cili e kishte ndaluar këtë transferim që pothuajse ishte i kryer.

”Unë isha lojtar i Real Madridit në mendjen time, në zemrën time dhe në shpirtin tim. Kisha një kontratë 5 vjeçare që më priste atje dhe një pagë që asnjë lojtar nuk e kishte në atë kohë.”, pohoi  legjenda e futbollit Italian rreth transferimit që nuk i’u realizua asnjëherë.

10/22/2018 13:41

Befasia e ditës, Ibrahimovic në Real Madrid