Sporti

Andi Zeqiri s’ka të ndalur, shënon sërish për Lausannen

07/07/2020 18:31
nga:M K

Kanë mjaftuar 14 minuta që Andi Zeqiri ta gjejë sërish rrugën e golit.

Futbollisti nga Kosova që luan në Lausanne, kaloi skuadrën e tij në epërsi në duelin ndaj Chiassos, përcjell GazetaBlic.

Fitorja këtu për ekipin nga “Stade Olympique de la Pontaise” është më se e rëndësishme, pasi synon rikthimin në elitën zvicerane të futbollit.

Mbetet të shihet sesi do të shkojnë gjërat tash e tutje, kur po rrjedhë vetëm minuta e 17′ e takimit.

Ne do t’iu raportojmë në kohë real për çdo ndryshim eventual lidhur me këtë ndeshje dhe jo vetëm.

/GazetaBlic/

07/30/2020 22:41

Andi Zeqiri vendimtar me 15 gola e 6 asistime, Lausanne kthehet në superligën zvicerane