Lajme

Analiza e Bajrush Morinës: Vjosa, produkt i zhvillimeve në LDK, Albini, produkt i zhvillimeve pas ardhjes së Thaçit në pushtet

06/21/2020 16:24
nga:Gazeta Blic

Analisti politik, Bajrush Morina ka analizuar zhvillimet e fundit politike në vend, gjegjësisht shkarkimin e Vjosa Osmanit nga posti i nënkryetares në LDK.

Ai ka shkruar në Facebook se Osmani është produkt i zhvillimeve të brendshme në LDK, pas vdekjes së Rugovës, raporton Gazeta Blic.

Ndërkaq, sipas tij, Albin Kurti është produkt i qeverisjes së keqe nga Hashim Thaçi.

Reagimi i plotë:

Vjosa eshte produkt i zhvillimeve te brendshme (jo krejt demokratike) ne LDK pas vdekjes se Presidentit Rugova!

Albini eshte produkt i zhvillimeve (shume te keqija) ne vend pas ardhjes ne pushtet te Hashim Thacit!

Shpetimi I Kosoves alias çkapja e shtetit nuk varet as prej Vjoses, as prej Albinit, as prej Ises e as prej Hashimit!

Pavaresia e Kosoves ishte ide e Ibrahim Rugoves!

Shpallja e Pavaresise, krijimi dhe forcimi i shtetit te Kosoves varet nga Shtetet e Bashkuara te Amerikes!

https://gazetablic.com/ldk-ja-nuk-i-tregon-votat-pro-e-kunder-vjosa-osmanit-mustafa-i-quan-proces-te-brendshem/

01/30/2020 10:03

Prognoza e Bajrush Morinës: Nëse LDK e pranon ofertën e VV-së, veç djerst mund t’ia fshijë Albinit!