Lajme

Analisti politik: Vjosa Osmani sot ka kërku që të ketë hise në ndonjë ministri

02/02/2020 18:00
nga:Norë Kelmendi

Analisti i çështjeve politike, Vigan Qorrolli ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, shkruan GazetaBlic.

Qorrolli përmes një shkrimi në “facebook”, ka thënë se Vjosa Osmani ka reaguar kundër kryetarit të saj, Isa Mustafës dhe Agim Veliut, të cilët sipas tij listën e ministrave e kanë bërë krye në vete pa e pyetur edhe vetë Osmanin.

Sipas Qorrollit, Osmani në Këshillin e LDK-së që u mbajt sot, ka kërkuar emërimin e saj në ndonjë post minisitror.

Shkrimi i plotë:

Reagimi i Vjoses eshte kunder dyshes Mustafa & Veliu – qe listen e ministrave te LDK e kane bere krye n’vete dhe pa e pyetur ate.
Reagimi i saj duhet te lexohet si kundershtim per ata emra qe jane jashte kontrollit (grupit) te saj.
Permes protestes per t’u bere kryetare kuvendit, ajo sot ne Keshillin e LDK’se – ka kerku qe te kete hise per caktimin e ndonje ministri.

Reagimi i Vjoses eshte kunder dyshes Mustafa & Veliu – qe listen e ministrave te LDK e kane bere krye n’vete dhe pa e…

Publiée par Vigan Qorrolli sur Dimanche 2 février 2020

03/27/2020 23:25

U rrëzua Kurti, por Vetëvendosje nuk tërhiqet: Kryeministri na takon ne