Lajme

Ambasadori i Britanisë së Madhe, uron Albin Kurtin

02/03/2020 18:40
nga:Norë Kelmendi

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott përmes një postimi ka uruar formimin e qeverisë së re dhe kryeministrin Albin Kurti, shkruan GazetaBlic.

Ai ka thënë se administrata e re ka një rrugë të rëndë përpara.

Postimi i plotë:

Urime qeverisë së re dhe Kryeministrit Albin Kurti. Është një rrugë e rëndë përpara për administratën e re, duhet të adresohen çështje urgjente, duke përfshirë buxhetin shtetëror për vitin 2020, vendimet e bllokuara administrative dhe sundimin e ligjit. Me 6 tetor, Kosovarët votuan për ndryshim. Qeveria e re duhet të tregojë guxim dhe kreativitet në implementimin e dëshirave të votuesve dhe shpresave të gjithë Kosovarëve.

Urime qeverisë së re dhe Kryeministrit Albin Kurti. Është një rrugë e rëndë përpara për administratën e re, duhet të…

Publiée par Nicholas Abbott sur Lundi 3 février 2020

04/05/2020 19:13

PDK: Kryeministri Kurti u dorëzua para Beogradit në veri – zëvendësi i tij e shpall të ndarë atë pjesë