Showtime

Ambasadori britanik: ‘Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve’

02/11/2019 08:52
nga:Natyra

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell e ka uruar Dua Lipën pas marrjes së çmimit ‘Grammy‘, shkruan GazetaBlic.

Me një postim në llogarinë e tij ‘Facebook‘, ai ka shkruar: ‘Urime Dua Lipa, krenaria e dy shtetave’.

Shikojeni postimin e tij:

Urime Dua Lipa, krenaria e dy shtetave.

Publiée par Ruairí O'Connell sur Dimanche 10 février 2019

Ndryshe, Dua Lipa ka qenë femra e dytë më e dëgjuar e vitit 2018-të në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e para në Mbretërinë e Bashkuar.

Albumi që mban emrin e saj e që kryesohet nga hitet ‘New Rules’ dhe ‘IDGAF‘ ka qenë albumi i katërt më i dëgjuar në ‘Spotify‘ në SHBA në vitin e kaluar./GazetaBlic/

08/24/2019 15:07

Vetura godet këmbësoren në Prishtinë