Showtime

Ambasada italiane jep njoftimin e rëndësishëm për Alketa Vejsiun

01/16/2020 17:41
nga:L I

Ambasada italiane ne Tirane ka dhene njoftimin per pjesemarrjen e Alketa Vejsiun ne festivalin e sivjetshem te Sanremos.

Njoftimi i Ambasades:

Alketa Vejsiu është një prej personazheve më të rëndësishëm të televizionit shqiptar, që në më shumë se 20 vite karrierë ka prezantuar disa prej shfaqjeve më popullore dhe të ndjekura në Shqipëri.

Ajo do të jetë një prej 10 femrave që do të shoqërojnë Amadeus në skenë në edicionin e 70-të të Festivalit të Sanremos që do të shfaqet nga data 4-8 shkurt 2020.

I urojmë suksese në këtë eksperiencë të bukur!