Lajme

Aleksander Vuçiç: Do të jemi ndër donatorët më të mëdhenj për Shqipërinë, vendimin e marrim të hënën

12/21/2019 13:58
nga:Gazeta Blic

Presidenti i Serbisë, Aleskandër Vuçiç deklaroi se qeveria e Serbisë do të miratojë ditët në vijim një vendim për t’i ardhur në ndihmë familjeve të prekura nga tërmeti i tmerrshëm i 26 nëntorit.

Gjatë fjalës së tij në takimin e “Mini-Shengenit” në Tiranë, Vuçiç ka deklaruar se qeverisë e Serbisë do të jetë një ndër donatorët më të rëndësishëm që do i vij në ndihmë Shqipërisë për zonat e prekura nga tërmeti.

“Qeveria e Serbisë do marrë të hënën një vendim për të ndihmuar me një vlerë domethënënëse parash Shqipërinë dhe besoj se do jemi një nga 2- 3 apo 4 donatorët më të mëdhenj për Durrësin, Thumanën e zonat e tjera në Shqipëri’, tha Vucic.

08/10/2020 21:35

A e detyroi AAK-ja Armend Zemajn që të tërhiqet nga kërkesa e tij për vetëizolimin pas kthimit nga Shqipëria?! Kjo është deklarata e ministrit të Shëndetësisë!