Albin Kurti: Thaçi fshehu marrëveshjen, bëri shkelje flagrante të drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka deklaruar se tash presidenti i vendit, Hashim Thaçi sa ishte në krye te qeverisë e kishte fshehur marrëveshjen e nënshkruar në vitin 2013-të. “Atë ditë nuk kishim një marrëveshje në Bruksel por dy. Ishte një mes ish-kryeminsitrti Thaci dhe Daciq dhe tjetra që ishte … Continue reading Albin Kurti: Thaçi fshehu marrëveshjen, bëri shkelje flagrante të drejtësisë