Albin Kurti tha se marrëveshja u nënshkrua pa lejen e tij, zyrtari i VV-së ‘urdhëron’ Abdixhikun për shkarkimin e dy zyrtarëve

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhikut. “A ishte i njohtuar Ministri Abdixhiku se dy vartës të tij sot po nënshkruanin marrëveshje në emër të Kosovës? Me gjasë … Continue reading Albin Kurti tha se marrëveshja u nënshkrua pa lejen e tij, zyrtari i VV-së ‘urdhëron’ Abdixhikun për shkarkimin e dy zyrtarëve