Lajme

Albin Kurti për herë të dytë lajmërohet nga tribunat e Lindjes në “Fadil Vokrri”

11/17/2019 18:00
nga:B. D

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shkruar se Kosova dhe Shqipëria kanë arritur mjaftueshëm deri më tani, shkruan GazetaBlic.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosova dhe Shqipëria sot po ballafaqohen me dy kombëtaret më të mira në botë, Anglinë dhe Francën.

Kurti ka përshëndetur të gjithë ndjekësit e tij nga tribunat e Lindjes në Stadiumin “Fadil Vokrri”.

Postimi i tij i plotë:

Më lart se kaq nuk është e mundur, sepse Anglia e Franca sot janë dy kombëtaret më të mira në botë. Njërën e pret Kosova, kurse tjetrën e pret Shqipëria. Rezultati në Prishtinë e ndihmon atë në Tiranë. Ju përshëndes nga tribunat e Lindjes në “Fadil Vokrri”. FORCA! —

Më lart se kaq nuk është e mundur, sepse Anglia e Franca sot janë dy kombëtaret më të mira në botë. Njërën e pret…

Publiée par Albin Kurti sur Dimanche 17 novembre 2019

 

09/22/2020 20:18

Albin Kurti tregon për herë të parë një pyetje që ia kishte bërë Hashim Thaçit në takim