Showtime

Albin Kurti pas rezultatit të zgjedhjeve, ka disa fjalë për nënën dhe bashkëshorten e tij!

10/07/2019 10:16
nga:Natyra

Albin Kurti mbrëmë mbajti fjalim në sheshin Skënderbe këtu në Prishtinë.

Bashkë me simpatizantët e partisë së LVV, të pranishëm ishin edhe anëtarë të kësaj partie, shkruan GazetaBlic.

Po ashtu, Kurti kishte marrë me vete edhe bashkëshorten e tij Ritën, ku krahas fjalimit për popullin ai kishte disa fjalë edhe për të dhe për nënën e tij.

Me këtë rast unë kisha dasht ta falënderoj edhe grun time, Ritën e cila më ka mbështetur tërë këto vite, pa kursim, pa rezervë pa pushim, e ta falënderoj edhe nënën time që po e kqyr vajzën time që me mujt Rita me ardh këtu‘, tha ai.

Ndryshe, Albin Kurti ka fituar bindshëm në këto zgjedhje.

/GazetaBlic/

10/21/2019 14:03

Albin Kurti paralajmëron rikthimin e Blakajt si kryeprokuror: Kosova ka nevojë për një Eliot Ness