Albin Kurti paralajmëroi zgjedhje më 14 qershor, LDK vjen me një kundërpërgjigje: S’ka asnjë indikacion që do të ketë zgjedhje të reja

Deputeti i LDK-së, Arban Abrashi në një konferencë për media, ka drejtuar akuza ndaj Qeverisë Kurti. Ai tha se kjo qeveri ka marrë vendime antikushtetuese duke karantinuar disa komuna, dhe duke u arrestuar qytetarë të shumtë në kundërshtim me Kushtetutën, raporton Gazeta Blic. Abrashi tha se në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së nuk … Continue reading Albin Kurti paralajmëroi zgjedhje më 14 qershor, LDK vjen me një kundërpërgjigje: S’ka asnjë indikacion që do të ketë zgjedhje të reja