Lajme

Albin Kurti: Hera e fundit që më shkarkuan, nuk do të më shkarkojnë më

04/17/2020 22:53
nga:Gazeta Blic

Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti ka folur për shkarkimin e tij, raporton Gazeta Blic.

Ai ka theksuar se rrëzimi i para disa javëve do të jetë i fundit.

”Kjo është hera e fundit që më shkarkuan, nuk do të mund të më shkarkojnë më”, tha ai në RTV Dukagjini.

Kurti tha se PDK e LDK edhe pse ishin parti të mëdha ranë, në vendin e dytë dhe të tretë.

Ai ka theksuar se Vetëvendosje para 15 vjete u themelua nga pak njerëz, e sot është partia më e madhe.

”Në zgjedhje do të dalim më shumë se e para”, tha ai, duke shtuar se do të jenë të pagabueshëm si Vetëvendosje, raporton Gazeta Blic.

“Zihet” ngushtë Albin Kurti nga panelistët: A patën leje mjekët serbë për hyrje në Kosovë?! Kjo ishte përgjigja e tij “teknike”

09/24/2020 09:33

Parashikimi i Shkëlzen Maliqit: Albin Kurti së bashku me Vjosa Osmani nuk marrin më shumë se 40% të votave