Lajme

Alarmohet Vatikanin, merr një telefonatë për bombë

05/23/2018 14:20
nga:Gazeta Blic

Një alarm për bombë në një objekt në afërsi të selisë së shenjtë ka alarmuar forcat e sigurisë.

Një bankë pranë Vatikanit është evakuuar mëngjesin e kësaj të mërkure, pas një sinjalizimi anonim për praninë e një bombe në godinë.

Oficerë të shumtë të policisë romake rrethuan rrugën që të çon në Sheshin e Shën Pjetrit, ndërsa telefonata mendohet të jetë bërë nga një grua.

Gjatë kohës që është dhënë alarmi, Papa Françesku mbante një fjalim të përjavshëm përpara besimtarëve të krishterë, vetëm pak metra larg vendit ku u ngrit alarmi për bombë.

Megjithatë, nga kërkimet e bëra në zonë, policia deklaroi për mediat se nuk është gjetur asnjë pajisje e rrezikshme.

 

 

07/03/2017 15:26

Alarmohet Portugalia, vidhen qindra armë dhe sasi të mëdha municioni nga depoja ushtarake