Showtime

Aktori turk – Erkan Pettekaya fotografohet në qendër të Prishtinës

07/12/2019 14:07
nga:L I

Siç edhe ishte paralajmëruar, aktori turk Erkan Pettekaya ka ardhur në Kosovë, shkruan GazetaBlic.

Aktori do jetë i ftuar në emisionin “Qejfi më i madh se Stambolli” – emision i Linda Imamit që nisë këtë të premte.

GazetaBlic ka siguruar pamje të Erkan Pettekaya në qendër të Prishtinës, saktësisht në hotelin ku dhe po qëndron.

Pettekaya ka lujtuar në shumë filma turk të cilët janë transmetuar edhe në Kosovë dhe kanë qenë shumë të ndjekur nga shqiptarët.

Mirëpo, “Fate të kryqëzuara” ishte seriali ku aktori arriti të mbante pas vetes një pjesë të madhe të njerëzve, të cilët e pëlqyen shumë me rolin e “Xhihanit./GazetaBlic