Showtime

Aktori shqiptar kërkon nga presidenti Thaçi që ditën e sotme ta shpallë ditë feste!

04/18/2019 14:00
nga:L I

Adnan Blaku është aktori i njohur shqiptar i cili famën e tij më të madhe e mori me rolin e “Sofisë”, shkruan GazetaBlic.

Dita e sotme, 18 prill është mjaft e veçantë për të, pasi aktori feston ditëlindjen.

Por, në këtë ditë ai shprehur një kërkesë drejtuar presidentit Hashim Thaçi. Blaku do që dita e sotme të jetë festë për të gjithë.

“18 Prilli – Datë e rëndsishme per Kosovën sepse është Datlindja ime. Prandaj e lus Presidentin qe këtë ditë ta shpall ditë feste. Ju ftfoj te gjithve qe ti bashkangjiteni dhe te festojme se bashku”, ka shkruar aktori në fotografinë e tij të publikuar.

Ndryshe, Blaku fillimin e karrierës e nisi në emisionin “Prrallë me tupan”, ku dhe aty ai arriti të pëqlehet shumë nga publiku, ndërsa ka vite tani që është pjesë e Odeonit./GazetaBlic