Cult

Aktorët që mund të kishin humbur rolet e tyre për këto arsye qesharake!

10/13/2020 14:15
nga:L I

Është tepër e vështirë të imagjinosh “Piratët e Karaibeve” pa Johnny Depp ose “Titanic” pa Leonardo DiCaprio, pasi pa ta këta filma do të kishin humbur hijeshinë e tyre, përcjellë GazetaBlic.

Siç rezulton, disa filma të famshëm në të gjithë botën mund të kishin humbur rolet kryesore për shkak të disa incidenteve qesharake të ndodhura në prapaskenë.

Bright Side ka renditur disa storie qesharake nga jeta e aktorëve që mund të kishin bërë filma dhe të dukeshin krejtësisht të ndryshëm.

Sophie Turner – roli i Sansa Stark në Game of Thrones

Rreth 10 vjet më parë, aktorja e re, Sophie Turner, për pak sa nuk e humbi rolin e saj të famshëm si Sansa Stark në ikonën Game of Thrones. Në atë kohë, ajo ishte vetëm 13 vjeçe dhe ndoqi një klasë drame ku drejtuesi i studios vuri re se ajo ishte mjaft e talentuar. Ata organizuan një audicion për yllin e ardhshëm, por Sophie nuk u shfaq në kohën e caktuar. Kështu që kryetari i klasës e gjeti yllin dhe e çoi atë në audicion.

Johnny Depp – roli i Jack Sparrow në Piratët e Karaibeve

Piratët e Karaibeve patjetër që nuk do të kishin qenë aq të mirë pa karizmatikun Jack Sparrow, portretizuar nga Johnny Depp. Gjatë gjithë produksionit, megjithatë, roli i Depp u konsiderua i rrezikshem, sepse ai nuk konsiderohej një yll i mjaftueshëm për rolin. Fillimisht, CEO i Disney Michael Eisner vetë nuk i pëlqente performanca e Depp dhe u përpoq të mbyllte projektin, por më vonë ndryshoi mendje pasi vizitoi setin.

Arnold Schwarzenegger — roli kryesor në Terminator

Terminatori brutal që gjuante Sarah J. Connor në pjesën e parë të ekskluzivitetit të famshëm në të vërtetë nuk donte të luante një karakter të lig. Sipas vetë Arnold Schwarzenegger, ai ishte i shqetësuar se roli i një djali të keq do të krijonte probleme për karrierën e tij të ardhshme, prandaj ai gjithmonë zgjodhi të luante djem të mirë – në këtë mënyrë, shikuesit do ta donin më shumë. Por regjisori James Cameron e bindi Schwarzenegger se në të ardhmen, ai do të ndryshonte drejtimin e historisë së robotit. Dhe i pamë të gjitha duke u luajtur në ekranin e madh.

Robert Pattinson – roli i Edward Cullen në Muzg

Robert Pattinson mund të kishte humbur pjesën e vampirit simpatik në Muzg sepse nuk mund të buzëqeshte. Edhe autori i librit më të shitur, Stephenie Meyer, i dha atij kopje të librave të tij për ta bindur atë se Eduardi buzëqesh gjatë gjithë historisë. Në të vërtetë, Pattinson ishte vërtet i shqetësuar se sa serioze ishte pjesa.

Rachel McAdams – roli i Allie në The Notebook

The Notebook, një nga filmat më romantikë në historinë e kinemasë, Rachel McAdams dhe Ryan Gosling duket se janë çifti perfekt. Por, pak njerëz e dinë që Gosling ishte mjaft armiqësor ndaj kostarit të tij dhe madje u kërkoi prodhuesve ta pushonin nga puna sepse ai mendonte se ajo ishte aq joprofesionale. Por për fat të mirë për ne, armiqësia midis aktorëve u zhduk dhe ndjenjat romantike midis personazheve u zgjuan.

Leonardo DiCaprio – roli i Jack Dawson në Titanik

Ju ndoshta do të ishit dakord me faktin se Jack në Titanic ishte një rol kryesor në karrierën e aktorit Leonardo DiCaprio. Por pak njerëz e dinë që studioja kishte një aktor tjetër në mendje: Matthew McConaughey. Në një intervistë, bashkë-ylli i DiCaprio, Kate Winslet zbuloi se ajo në të vërtetë përfundoi në audicion me McConaughey.

Taylor Lautner – roli i Jakobit në The Twilight Saga: New Moon

Roli i ujkut, Jacob, mund të ishte luajtur lehtë nga dikush tjetër nëse Taylor Lautner nuk do të kishte vendosur të vizitonte palestrën më shpesh. Kjo sepse prodhuesit e The Twilight Saga: New Moon nuk menduan se Lautner nuk ishte aq muskuloz sa të portretizonte personazhin që autori i librit kishte përshkruar. Ata donin të zëvendësonin aktorin. Por disa punë të vështira bënë hilen: Lautner u bë Jakobi që ne të gjithë e njohim sot.

/GazetaBlic