Lajme

Aksidentohet makina me maturantë, të plagosurit jashtë rrezikut për jetën

06/30/2019 08:04
nga:M K

Një aksident me dy të plagosur rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Bulqizë-Fushë Bulqizë në vendin e quajtur Ura e Vocit.

Sipas policisë lokale mësohet se dy të aksidenturit ishin maturantë, të cilët po ktheheshin nga mbrëmja e maturës, teksa udhëtonin me makinë tip Benz me targa AA 046 VP.

Sipas policisë lokale shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia e madhe dhe humbja e kontrollit të drejtuesit te mjetit, fillimisht të plagosurit janë dërguar ne spitalin e Bulqizës ku dhe u është dhënë ndihma e parë, më pas janë dërguar me helikopter drejt Spitalit Ushtarak Tiranë për një mjekim më të specializuar.

Ndërkohë nga Tirana bëhet e ditur se dy të rinjtë e aksidentuar janë Berajd Mazari 18 vjeç, si dhe Fitim Brahimi 18 vjeç, të dy në gjendje të mirë shëndetësore. /TCH/

02/27/2020 10:47

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Podujevë