Lajme

AKR-ja uron VV-në dhe LDK-në për arritjen e marrëveshjes

02/02/2020 11:28
nga:B. D

Kryetari i Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AKR), Behgjet Pacolli, ka uruar VV-në dhe LDK-në për arritjen e marrëveshjes për krijimin e qeverisë, shkruan GazetaBlic.

Ai tha se Kosovën e presin shumë sfida.

Ky është shkrimi i plotë i Pacollit:

Pergëzoi VV dhe LDK për punën e tyre të palodhur derisa arritën konsensus për të qeverisur Kosovën së bashku për mandatin e tyre të ardhshëm. Kosovën e presin shumë punë dhe sfida…Urime e punë të mbarë!

Pergëzoi VV dhe LDK për punën e tyre të palodhur derisa arritën konsensus për të qeverisur Kosovën së bashku për mandatin e tyre të ardhshëm. Kosovën e presin shumë punë dhe sfida…Urime e punë të mbarë!

Publiée par Behgjet Pacolli sur Dimanche 2 février 2020

Edhe Ministri në detyrë i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, po ashtu ka pasur të njëjtin urim për VV dhe LDK.

AKR përgëzon VV dhe LDK për punën e tyre në arritjen e marrveshjes për të qeverisur Kosovën së bashku për mandatin e ardhshëm. Kosovën e presin shumë punë dhe sfida…Urime e punë të mbarë!

AKR përgëzon VV dhe LDK për punën e tyre në arritjen e marrveshjes për të qeverisur Kosovën së bashku për mandatin e ardhshëm. Kosovën e presin shumë punë dhe sfida…Urime e punë të mbarë!

Publiée par Fatmir Matoshi sur Dimanche 2 février 2020

04/30/2020 12:28

Behgjet Pacolli nga Tirana, po merret vesh me Isa Mustafën për koalicionin, janë afër finalizimit të marrëveshjes!