Sporti

Akil Gjakova ia del edhe në rundin e tretë – mposht xhudistin portugez

05/11/2019 12:27
nga:Ideal

Akil Gjakova e ka nisur mbarë rrugëtimin në ‘Grand Slamin’ e Baku në Azerbajxhan në xhudo.

Gjakova arrit që në duelin e parë ndaj romunit, Alexandru Raicu ta fitojë në mënyrë të përsosur me ippon, shkruan GazetaBlic.

Por xhudisti jonë arrit që ta mposht edhe portugezin, Nuno Saraivo – pas tri gabimeve të tij.

Pra Gjakova kalon rundin e tretë dhe kështu kualifikohet për në çerekfinale të ‘Grand Slamin’ në Baku.

/GazetaBlic/