Cool

Ai i ka magjepsur të gjithë, përfshirë edhe lojtarët e Barcelonës: Truqet spektakolare të magjistarit anglez! (Video)

11/10/2017 15:27
nga:FL.B

Magjistari i talentuar anglez arriti famën pas shfaqjes së tij televizive “Dynamo: Magician Impossible”, i cili u zhvillua nga korriku 2011 deri në shtator 2014.

Dhe siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, nëse keni qenë dëshmitar i magjistarit Dynamo në veprimet në udhëtimet e tij, shanset janë që ju do të keni mbetur të ngazëllyer me veprimet e tij.

Por kush është Dinamo dhe si u përfshi ai në këtë “zanat”?

Dynamo – i njohur gjithashtu si Steven Frayne – ka lindur më 17 dhjetor 1982 në Bradford, West Yorkshire.

Një nga trukimet e para që ai kishte mësuar thuhet se i ishte mësuar atij nga gjyshi, i cili tregoi se si ta bënte të duket sikur peshonte rëndë, kështu që fëmijët e tjerë të mos mund ta bartnin.

Bëhet fjalë për njeriun një numër të “mashtrimeve magjike”, duke përfshirë edhe ecjen përgjatë lumit Thames, Londër.

09/24/2018 15:45

Barcelona e interesuar për yllin e Chelseat