Lajme

Agim Bahtiri: Kam thanë, në Mitrovicë vuloset fitorja

02/02/2020 20:32
nga:Norë Kelmendi

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, nuk ka dashur të flas shumë për marrëveshjen e finalizuar sot mes VV-së dhe LDK-së, shkruan GazetaBlic.

Ai ka preferuar vetëm ta publikojë një fotografi të realizuar me Albin Kurtin në Mitrovicë, derisa ka shkruar: Këtu kam thënë: “Në Mitrovicë vuloset fitorja”!

 

Shkrimi i plotë:

 

Ashtu doli, Urime!

Kujtojmë që nesër, Kurti do të kërkojë votat e deputetëve për t’u bërë kryeministër, në seancën plenare për votimin e Qeverisë së re.

Kjo qeveri do t’i ketë 15 ministri, ndërsa tri nga këto ministri do t’i takojnë pakicave.

Këtu kam thënë: "Në Mitrovicë vuloset fitorja"!Ashtu doli, Urime 🥇

Publiée par Agim Bahtiri sur Dimanche 2 février 2020

05/04/2020 18:13

Bahtiri: Mos e shfrytëzoni humbjen e një jete për sulme politike, turp ju qoftë!