Fit&Sexy

Adelina Morina mjeke e QKMF-së në Klinë: Mos humbni shpresën, bashkë do e mundim Covid-19

07/31/2020 13:18
nga:N S

 Jo vetëm stafi i IKSHPK-së, edhe mjekët uruan festën e Kurban Bajramit dhe publikuan disa rekomandime.

Situata me virusin korona, aktivizoj edhe mjekët të cilën po kërkojnë respektimin e rregullave për mbrojtje nga Covid-19-të, në menyrë që të ulet numri i të infektuarve dhe vdekjeve, shkruan portali GazetaBlic.

Ndër ta, është edhe mjekja Adelina Morina nga stafi i QKMF-së në komunën e Klinës e cila është pjesë e stafit emergjent në këtë komunë për trajtimin e rasteve me koronavirus.

Me një postim në profilin e saj zyrtar ‘Facebook’, ajo uroi festën dhe në të njëjtën kohë kërkoi të mbahet distanca, vënia e maskës dhe disa rekomandime tjera.

POSTIMI I PLOTË I MJEKES PA NDËRHYRJE:

Miq te dashur, sot mund të festojmë ndryshe. Le të festojmë në një tjetër formë. Pa humbur ndjenjën e paqes, mëshirës e…

Publiée par Adelina Morina sur Vendredi 31 juillet 2020

Rikujtojmë se, komuna e Klinës ka qenë e para e cila ka trajtuar pacientet me Covid-19.