Showtime

Adelina Berisha ka një sugjerim për politikanët pas ngjarjeve të fundit

03/24/2020 14:49
nga:N S

Artistët po komentojnë situatën aktuale politike në vend.

Këngëtarja Adelina Berisha është një prej emrave të estradës, që komenton situatën politike në vend.

Meqenëse në kohën e pandemisë ka mosmarrëveshje mes politikanëve tanë rreth asaj se si të menaxhohet situata, këngëtarja kishte një sugjerim.

“Sygjerim per politikanet tane: Merrni msim nga Edi Rama qysh qeveriset nje shtet”, ishin fjalët e Adelinës.

Kujtojmë se deri tani në Kosovë janë regjistruar 61 raste të të infektuarve me koronavirus, ndërsa një prej tyre ka ndërruar jetë.

Qeveria e Kosovës nga sot ka vendosur orën policore, kurse ky vendim u kundërshtua nga presidenti, i cili e konsideroi shkelje të kushtetutës.

09/09/2020 22:15

Egzon Mjeku dhe Adelina Berisha kapin milionëshin e parë me këngën “Tradhtare”