Lajme

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë!

05/18/2017 17:23
nga:Gazeta Blic

Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së, në mbledhje të ndara, sot me votë unanime kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj, raporton GazetaBlic.com

Poashtu organet më të larta të AAK-së, kanë aprovuar edhe listën përfundimtare të kandidatëve të AAK-së, për deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Forumet më të lara të AAK-së, kanë miratuar edhe programin  e Partisë, dhe kanë vendosur të nominojnë një grup ekspertësh që të punojë me PDK-në, në përpilimin e një program të përbashkët.

06/23/2018 22:17

Deputetja e AAK-së e lumtur me rizgjedhjen e Haradinajt në krye të partisë