Lajme

AAK mban konferencë mbi dialogun

03/08/2020 09:19
nga:E Sh

Dje gjatë ditë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka paralajmëruar se do të mbajë një konferencë me 8 mars prej orës 13:00.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot do të dalë para mediave për të shpalosur qëndrimet e partisë së tij për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Përmes një komunikate, AAK-ja ka bërë të ditur që me fillim prej orës 13:00 konferenca për dialogun do të mbahet në selinë qendrore të AAK-së në Prishtinë.

“Kryetari Haradinaj do të flet për qëndrimet e AAK-së për dialogun me Serbinë”, thuhet në komunikatë.

09/28/2020 19:35

Nitaj reagon pas aksionit në zyret e OVL të UÇK-së, ka një pyetje për Specialen