Sporti

A pritet të jetë Vedat Muriqi nga minuta e parë në takimin Lazio – Bayern?

02/23/2021 11:47
nga:M K

Lazio e Vedat Muriqit do të ketë punë jashtëzakonisht të vështirë në 1/8-ën e finales së Ligës së Kampionëve.

Biancoçelestët do të luajnë përballë kampionit aktual gjerman dhe njërit prej favoritëve, Bayernit të Mynihut, përcjell GazetaBlic.

Mediat e huaja kanë publikuar formacionet e mundshme të të dyja palëve për takimin që ia fillon nga ora 21:00. Sipas të gjitha gjasave, Vedat Muriqi nuk do të jetë nga fillimi, teksa dyshen e sulmit pritet ta përbëjnë Correa dhe Immobile.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin takimin nga minuta e parë.

Lazio (3-5-2): Reina; Patric, Musacchio, Acerbi; Marusin, Milinkovic-Savic, Alberto, Leiva, Fares; Correa, Immobile

Bayern (4-2-3-1): Neuer; Sule, Boateng, Hernandez, Davies; Goretzka, Alaba; Sane, Kimmich, Coman; Lewandowski

/GazetaBlic/