Cool

A mund ta gjeni modelen lakuriq të “fshehur” në këto peizazhe (Foto)

03/31/2017 23:38
nga:Gazeta Blic

Të bërit art dikujt mund t’i duket e lehtë, por jo edhe artistit zviceran Filippo Ioco i cili përdorë një metodë interesante për ta shprehur atë që e ndjen.

Ai përdor trupat e njerëzve si skulptura për ta nxjerrë më të mirën e tij, ku në ambiente të ndryshme i vendosë dhe i bën të njëjtë me natyrën, duke mos u vërejtur nga syri i njeriut në shikim të parë, shkruan Telegrafi.

47-vjeçari udhëton nëpër vende të ndryshme të botës. për të krijuar art në lokacione interesante të Porto Rikos, Italisë dhe Kalifornisë, transmeton Gazetablic.com

Ai kalon orë të tëra në secilin projekt pasi dëshiron që të duket i përkryer, dhe këtë gjë më së miri e dëshmojnë fotografitë e postuar më poshtë.