A do t’ia plotësoj Vetëvendosje kërkesën LDK-së për kryekuvendarin?! Kjo është deklarata e fundit nga partia e Albin Kurtit!

Lëvizja Vetëvendosje mohon raportimin e mediave se kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, dëshiron të japë dorëheqje nga kjo pozitë, për t’i lëshuar hapësirë formimit të një marrëveshjeje mes LVV’së e LDK’së dhe për të zhbllokuar negociatat. Në Vetëvendosje thonë se Konjufca nuk do të japë dorëheqje dhe se nuk ka kthim prapa, duke akuzuar PAN’in … Continue reading A do t’ia plotësoj Vetëvendosje kërkesën LDK-së për kryekuvendarin?! Kjo është deklarata e fundit nga partia e Albin Kurtit!