A do të shkarkohen dy drejtorët nga Kosova që nënshkruajtën marrëveshjet në Gjermani? Flasin nga Qeveria

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka reaguar për marrëveshjet e nënshkruara dje në Munih, mes Kosovës e Serbisë, shkruan GazetaBlic. Gjatë ditës së djeshme, me ndërmjetësimin amerikan, Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar dy marrëveshje fillestare, atë për hekurudhat dhe atë për autostradat. Të dy ujditë u nënshkruan nga dy drejtorë të dikasterit të Infrastrukturës dhe … Continue reading A do të shkarkohen dy drejtorët nga Kosova që nënshkruajtën marrëveshjet në Gjermani? Flasin nga Qeveria