Sporti

6 ndeshjet e ardhshme të Liverpoolit, 3 derbi të mëdhenj

12/06/2018 15:03
nga:M K

Liverpooli po e ndjek hap pas hapi Manchester Cityn në garën për titull.

Djelmoshat e Jurgen Klopp deri më tani kanë arkëtuar 39 pikë, duke regjistruar 12-të fitore dhe tre barazime në 15-të javë, shkruan GazetaBlic.

Mirëpo në gjashtë javët e ardhshme, klubi nga Merseyside do të ketë një punë tejet të vështirë pasi do të jetë pjesëmarrës në tre ndeshje derbi, ku spikat kryendeshja e ishullit britanik, Liverpool-Manchester United, që do të zhvillohet pas dy javëve.

Fillimisht do të jetë mysafir i skuadrës së papërshtatshme, Bournemouth.

-Bournemouth : Liverpool

-Liverpool : Manchester United

-Wolves : Liverpool

-Liverpool : Newcastle

-Liverpool : Arsenal

-Manchester City : Liverpool

/GazetaBlic/

08/20/2019 17:55

Me bikini transparente, Demi Rose zbulon pothuajse gjithçka