Sporti

Mbyllet takimi i Evropa Ligës, Shkupi barazon me Pyunik

07/11/2019 17:27
nga:Ideal

Para pak çastesh ka përfunduar takimi i parë i Evropa Ligës ndërmjet Shkupit dhe skuadrës armene, Pyunik.

Skuadra nga Maqedonia Veriore treguan lojë të bukur, por që në fund u befasuna me rezultatin, pasi skuadra armene arriti që ta barazoj rezultati në 3:3, përcjellë GazetaBlic.

Të parët që shënuan në këtë takim ishin skuadra nga Armenia, por Shkupi rikthej rezultatin në pronësi deri në minutat e fundit të takim, ku edhe ndodhi e papritura, pra rezultati përfundimtar i takimit u vendos në 3:3.

Ky rezultat i konvenon shkupjanëve të cilët ndeshjen e kthimit do ta zhvillojnë në Maqedoni.

/GazetaBlic/